Oculare Baader Hyperion 31,7 - 50,8mm
Descriere
Ocularele Baader Hyperion sunt oculare cu un câmp vizual de 68 de grade, cu un contrast și o transmisie a luminii excelentă, cu un eye relief uriaș, deci privire confortabilă.
Ocularele Baader Hyperion sunt produse în Germania și sunt proeminente din mai multe motive.
Câmpul vizual de 68 de grade și privirea foarte comodă (distanța pupilei de 20mm) oferă o experiență unică, imaginea pare a fi în 3D.
Datorită acoperirii pe faze, utilizarea luminii și fidelitatea culorilor sunt surprinzător de bune, iar contrastul este de primă clasă, imaginea nu este afectată de aberații.
Ocularele sunt construite din 8 lentile.
Ocularele pot fi folosite atât în focuserurile de 31,7mm (1.25”) cât și în cele de 50,8mm (2”) (modelele de 31 și 36mm pot fi folosite numai pe 2”)
Distanța focală a ocularelor poate fi schimbată cu inele de prelungire care pot fi cumpărate separat.
Pe capul ocularului avem filet M43 pentru conectarea diferitelor camere.
Caracteristici
Tip ocular: SWA
Diametru conexiune: 1,25"; 2"
Câmp vizual: 68 grade
Număr lentile: 8
Filet filtru: da
Adaptor cameră foto opțional: da